3D-alapú orvostechnológiai fejlesztés az egyetemen
Kétéves nemzetközi projekt keretében egyetemünk és a nürnbergi egyetem munkatársai olyan 3D képalkotási és nyomtatási megoldást fejlesztenek, amely alkalmas emberi külső testrészek, elsősorban a fülkagyló sebészeti rekonstrukciójára. A projekt célja olyan technológia lépések kidolgozása és tesztelése, amelynek során kézi 3D szkennerrel készült képek utófeldolgozása nyomtatásra alkalmas képi modelleket állít elő.
Kétéves nemzetközi projekt keretében egyetemünk és a nürnbergi egyetem munkatársai olyan 3D képalkotási és nyomtatási megoldást fejlesztenek, amely alkalmas emberi külső testrészek, elsősorban a fülkagyló sebészeti rekonstrukciójára. A projekt célja olyan technológia lépések kidolgozása és tesztelése, amelynek során kézi 3D szkennerrel készült képek utófeldolgozása nyomtatásra alkalmas képi modelleket állít elő. A kutatás első fázisában a különböző berendezések és adatformátumok kerültek elemzésre, majd az elkészült tesztképek átalakítása és javítása következett. Dr. Wersényi György, a Távközlési Tanszék egyetemi tanára és a Digitális Fejlesztési Központ egészségügyi fejlesztésekért felelős vezetője nemzetközi konferencián mutatta be az első eredményeket. A projekt hátralévő részében a 3D nyomtatási eljárások, a felhasználható anyagok és a sebészetben történő alkalmazás lehetőségeit mérik fel.
A projekt az ITM kétoldalú tudományos és technológiai 2019-2.1.11-TÉT-2020-00199 számú együttműködési programja keretében valósul meg.